Değerli öğrencilerim, Üniversite hayatınıza başlamakla, yaşamınızda bir dönemi kapatıyor yeni bir döneme yelken açıyorsunuz. Yeni dönem ile meslek hayatınıza yön verecek, öğretimin öncelendiği mesleki becerilerin kazanıldığı üniversite hayatı ile geleceğinizi şekillendireceksiniz. Bu bağlamda, temel amacı mesleki nitelikli insan gücü yetiştirmek olan Meslek Yüksekokulumuz öğrencilerin bilgi, beceri, davranış ve takım ruhuyla çalışma alışkanlığı kazanmasında, hayata hazırlanmalarında sorumluluk bilinci içerisinde görev üstlenmektedir.  Meslek Yüksekokulumuz, 5 programda Örgün Öğretim ile bağımsız binası, yüksekokul bahçesi, kantini, kız öğrenci yurdu, spor alanları yanında akademik kadrosu ile geleceğimizin teminatı gençlerimize hizmet etmektedir...

Öğr. Gör. Mehmet Ali ARSLAN
 Suruç Meslek Yüksekokulu Müdürü


 

KURULUŞ VE GELİŞİMİ
         Yüksekokulumuz Yüksek Öğretim Kurulunun 16.09.1994 tarih ve 21785 sayılı yazısı ile 1994-1995 öğretim yılında Endüstri Bitkileri Yetiştirme ve Değerlendirme programı ile eğitim-öğretime başlamıştır. 1995-1996 öğretim yılında Seracılık ve Sigortacılık programları, 2004 yılında ise, açılan işletme programı ile birlikte 4 program ile eğitim-öğretimine devam etmektedir.
         Yüksekokulumuzun bulunduğu kampus içerisinde iki bina, basketbol, voleybol ile araştırma ve uygulama amaçlı 120 malana sahip 1 adet cam sera bulunmaktadır Yüksekokulumuzun üst katında kız öğrencilere yönelik 60 kişilik modern kız yurdu mevcuttur.
          Yüksekokulumuzdaki programlar, özellikle Şanlıurfa ve bölgedeki diğer illerin, dolayısıyla ülkemizin tarım, tarıma dayalı sanayi ve hizmet sektörünün aradığı kalifiyeli ara elemanlarını yetiştirmektedir.
 
         Öğrencilerimizin okul dönemindeki teorik ve uygulamalı öğrenimlerinin iş yeri şartlarında yapmış oldukları uygulamaya dayalı staj eğitimlerine özel bir önem verilmektedir. Nitekim, şu ana kadar öğrencilerimiz işyerlerinde staj yapmakla birlikte staj sonrası iş imkanı bulmuşlardır.

 

BAĞLANTILAR

İLETİŞİM

Harran Üniversitesi
Suruç Meslek Yüksekokulu Müdürlüğü
Mürşitpınar Caddesi
63800 Suruç/Şanlıurfa         
 
Tlf: 0 414 318 30 00 
Fax:
0 414 318 32 31
E-posta:   suruc@harran.edu.tr